Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Nowoczesne kuchnie to obecnie uwielbiany trend wnętrzarski. Pomieszczenia zaaranżowane zgodnie z najnowszym stylem są funkcjonalne i uporządkowane. Proste, a zarazem niesamowicie eleganckie i ciekawe. Jakimi zasadami kierować się podczas urządzania nowoczesnej kuchni?

Kolory w nowocześnie urządzonych kuchniach

Nie ma jednej definicji nowoczesności. W zależności od naszych indywidualnych gustów może przybierać ona zupełnie inne oblicza – chłodne, ascetyczne, ciepłe, jak i bardziej ekstrawaganckie. Właśnie dlatego nowoczesna kuchnia nie oznacza dzisiaj wnętrza urządzonego od podłogi aż po sufit tylko i wyłącznie w bieli oraz połyskujących wykończeniach. Oczywiście, biel, podobnie jak szarość i czerń to kolory podstawowe, doskonale komponujące się ze współczesnymi aranżacjami, ale nie jedyne! Nowoczesne kuchnie to również miejsce na m.in. granat, butelkową zieleń, a nawet róż lub czerwień. Bez względu na to, na jakie kolory się zdecydujemy, pamiętajmy, aby utrzymać je w spójnych i wyważonych kompozycjach.

Meble kuchenne modułowe

Meble kuchenne modułowe wykonane w bardzo prostym, jednolitym designie to idealny wybór do nowoczesnej kuchni. Minimalistyczna zabudowa, ustawiona w sposób symetryczny doskonale uporządkuje nasze wnętrze.

Wybierając meble do kuchni, zwróćmy uwagę na modele posiadające gładkie, eleganckie fronty. Chcąc jeszcze bardziej podkreślić ich nowoczesny charakter, zrezygnujmy z tradycyjnych uchwytów na rzecz systemu bezuchwytowego. Wykończenie w macie, połysku lub wysokim połysku to kwestia naszych upodobań. Lustrzane, jasne fronty z pewnością znakomicie zaprezentują się w niewielkich wnętrzach, którym wizualnie dodadzą kilku metrów. Ogromną dowolność aranżacyjną oferują nam meble kuchenne KAM MONO P4 https://www.meblewersal.pl/854-system-kam-mono-p4. Jest to systemowa seria, składająca się z wielu modułów do wyboru, dostępnych w rozmaitych wybarwieniach.

Jednym z ważnych aspektów nowoczesnych wnętrz jest także panujący w nich porządek. W nowoczesnych kuchniach nie spotkamy się z zastawionymi blatami i stołami, czy też otwartymi półkami na domowe przetwory i przyprawy – wszystko pozostaje ukryte w szafkach. Kompletując kuchenną zabudowę, dobrze przeanalizujmy zatem nasze potrzeby. Dzięki temu wszystkie akcesoria znajdą swoje dyskretne miejsce za drzwiczkami.

Jakie materiały pasują do nowoczesnych wnętrz?

W nowoczesnych aranżacjach na pierwszy plan wysuwa się drewno, które delikatnie ociepli naszą kuchnię oraz nada jej wyjątkowego klimatu. Jeśli zatem zależy nam na przytulniejszej odsłonie nowoczesnego stylu, nie powinniśmy zapomnieć o wykorzystaniu tego surowca! Drewniany stół, podłoga, kuchenny blat, a może część frontów kuchennych szafek? Wariantów jest naprawdę wiele!

W kuchni urządzonej zgodnie ze współczesnymi trendami powinno znaleźć się także miejsce na szkło, kamień, marmur oraz cegłę. Są to materiały, które idealnie pasują jako pokrycie ścian, podłóg lub blatu.