Meble modułowe czy na wymiar? Jakie wybrać do kuchni?

Rozpoczynając remont kuchni, po chwili staniemy przed wyborem mającej znaleźć się tam zabudowy. Najczęściej decydujemy się na meble wykonane na wymiar lub gotowe zestawy modułowe. Są to dwa najpopularniejsze rozwiązania, mające zarówno swoje plusy, jak i minusy. Co zatem sprawdzi się lepiej w naszej kuchni?

Co wyróżnia zabudowę na wymiar?

Meble na wymiar tworzone są na podstawie indywidualnego projektu, bazującego na układzie, wielkości oraz specyfice urządzanego pomieszczenia. Decydując się na ten rodzaj kuchennej zabudowy, zyskujemy zatem pewność perfekcyjnego wykorzystania każdego centymetra dostępnej przestrzeni, z uwzględnieniem wskazanych przez nas preferencji. Meble na wymiar będą doskonałym wyborem w szczególności do nietypowych kuchni, np. o bardzo małym metrażu, ze skosami lub wnękami.

Jedną z zalet tego rozwiązania jest również fakt, że wszystkie czynności wykonuje zamówiona przez nas firma. Wyspecjalizowani pracownicy dokonują pomiarów, przedstawiają najlepsze pomysły oraz ciekawe rozwiązania, dopasowane do możliwości naszego wnętrza. Oddanie tych czynności w ręce osób mających doświadczenie z pewnością uchroni nas przed niepotrzebnym stresem i nerwami oraz ryzykiem pomyłek. Powinniśmy jednak pamiętać, że meble na wymiar będą wiązać się z większym nakładem finansowym, a także dłuższym okresem oczekiwania na gotowy produkt.

Meble modułowe – wygodna i praktyczna kuchnia

Meble kuchenne modułowe to gotowe zestawy, składające się ze zróżnicowanych modułów. Szafki mogą różnić się między sobą wymiarami, zastosowaniem, czy też układem wewnętrznych przegród. W odróżnieniu od pozostałych kompletów meblowych kolekcje systemowe oferują możliwość personalizacji brył. Odbywa się to poprzez wybór kolorów frontów, materiałów, z jakich wykonane zostaną meble lub rodzaju zastosowanych uchwytów. Doskonałym przykładem mebli kuchennych modułowych jest seria GLOBAL https://www.meblewersal.pl/171-meble-kuchenne-global-systemowe.

Zestawy systemowe to rodzaj kuchennej zabudowy, który stwarza bardzo dużą swobodę aranżacyjną. Kuchnie modułowe składają się w większości z bardzo wielu elementów, spośród których sami wybieramy te, które spełniają nasze oczekiwania. W przyszłości będziemy mogli łatwo rozbudować istniejący układ o nowe elementy lub też zastąpić obecne rozwiązania innymi. Meble modułowe są dostępne w różnych wariantach – nowoczesnych, klasycznych, skandynawskich, czy też retro. Dają gwarancję oryginalnej aranżacji, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności i komfortu użytkowania.