Kuchnia w kolorach – hit czy kit?

Projekt kuchni najczęściej bazuje na klasycznych barwach – czystej bieli, szarości, drewnie. To najpopularniejsze warianty na urządzenie przestrzeni do gotowania i spożywania posiłków, które gwarantują ponadczasowy charakter tego wnętrza. Wcale nie musimy jednak ograniczać się do przyjętych schematów. Czy w takim razie kuchnia w kolorze to dobry pomysł?

Urządzanie kuchni w kolorach powoli staje się coraz to bardziej popularne. Tak zaaranżowane wnętrze z pewnością nie będzie należeć do szablonowych i nudnych. Do najczęściej wybieranych barw zalicza się przede wszystkim: błękit, róż, czerwień, żółć, granat oraz butelkową zieleń. Kolory w kuchni mogą wpłynąć bardzo pozytywnie na wystrój i klimat tego pomieszczenia. Musimy jednakże pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji i dążeniu do uzyskania harmonii. W innym przypadku pomysł ten szybko nam się znudzi i przestaniemy być zadowoleni z otrzymanego efektu. Czy kolorowa kuchnia to rozwiązanie dla każdego? Jakie możliwości zyskujemy w tym zakresie?

Kolorowe ściany lub kafelki w kuchni

Jednym ze sposobów na przemycenie do kuchni odrobiny kolorów są ściany lub kafelki nad blatem. Kolorowe pokrycie tych powierzchni nada pomieszczeniu radosnego, wyrazistego charakteru, który wyróżni je na tle reszty domu lub mieszkania. Pomalowanie lub wykafelkowanie ścian w energicznych barwach jest także rozwiązaniem bezpieczniejszym i mniej kosztownym. Gdy po czasie stwierdzimy, że wybrany kolor jednak nie spełnia naszych oczekiwań, łatwo zastąpimy go innym.  Jeżeli obawiamy się efektu uzyskanego po zastosowaniu niewpasowujących się w kanon kolorów, zawsze możemy rozpocząć naszą przygodę od zamalowania jedynie niewielkiej powierzchni, np. jednej ściany.

Kolorowe meble kuchenne modułowe

Do zdecydowanie odważniejszych wariantów należy zaliczyć kolorową zabudowę kuchenną. Błękit, róż, a może soczysta i energiczna czerwień? Tak urządzona kuchnia stanie się jedyna w swoim rodzaju! Na takie wariacje pozwalają sobie najczęściej osoby młode lub o artystycznym uosobieniu, które nie boją się eksperymentować z różnego rodzaju stylami, lub wyposażeniem. Meble kuchenne modułowe wybarwione w ciekawych barwach staną się wyrazistym akcentem nie tylko naszej kuchni, ale i całego domu! Powinniśmy jednak podejść do tego pomysłu z rozwagą, ponieważ pochopnie podjęta decyzja może wiązać się dla nas z większymi wydatkami.

Jeśli z jednej strony mamy dość klasycznych rozwiązań takich jak szafki w bieli lub szarości, ale z drugiej obawiamy się mocnych kolorów typu fiolet, czy niebieski, rozważmy zabudowę w m.in. butelkowej zieleni lub ciemnym granacie. Propozycje do tego wnętrza znajdziesz tutaj.

Kolorowy sprzęt AGD

W tej aranżacji https://www.meblewersal.pl/1736-zestaw-tiffany-180.html możemy zobaczyć, jak pięknie w kuchni prezentują się kolorowe sprzęty AGD w klimacie vintage.

Błękitna lodówka, turkusowy toster, czy różowy robot kuchenny sprawią, że nasze miejsce do gotowania nabierze wyjątkowego charakteru. Stanie się odrobinę bajkowe, a także pełne uroku. Nietuzinkowe, barwne sprzęty AGD z pewnością zainteresują większość osób, również tych, którzy są dość sceptycznie nastawieni do kolorowej kuchni. Jeżeli marzy się nam kuchnia o nieco nostalgicznym, a zarazem eleganckim wystroju, osiągniemy go właśnie dzięki wykorzystywanym w niej urządzeniom.