Kuchnia glamour – jakich mebli i dodatków potrzebuje? 

Kuchnia w stylu glamour nie jest równie popularna, co kuchnia nowoczesna, czy skandynawska. Jeżeli ktoś jednak już zdecyduje się na ten wystrój, otrzyma bardzo elegancką i efektowną przestrzeń roboczą, która stanie się jednym z piękniejszych pomieszczeń w całym domu! Jak urządzić kuchnię glamour? Jakie dodatki będą pasować do tego stylu?

Meble do kuchni glamour

Myśląc o wnętrzach w stylu glamour, jedno z pierwszych skojarzeń, jakie pojawia się w naszych głowach to oczywiście: „połysk”! W kuchni glamour bardzo pożądana będzie dlatego zabudowa wykończona w połysku w kolorze białym lub czarnym, a nawet szarym. Jeżeli chcemy urządzić kuchnię w tym wystroju, wcale nie musimy jednak ograniczać się wyłącznie do tego rodzaju frontów.

Biało-szara kuchnia w stylu glamour.

Kuchnia glamour nowoczesna nie boi się także gładkich, matowych frontów! Jak to możliwe? Ponieważ o tym, czy nasze wnętrza uzyskają wszystkie cechy charakterystyczne dla tego stylu, ostatecznie przesądzą nie tylko same meble, czy kolory, ale przede wszystkim dodatki i materiały. Połyskujące, szklane, srebrne lub złote. Matowe szafki kuchenne nie przekreślają więc w żadnym stopniu naszych szans na kuchnię glamour – pełną szyku i klasy!

Skoncentrujmy się na odpowiednich wykończeniach, a uzyskamy zachwycające i olśniewające efekty. Górną zabudowę w stylu glamour możemy wzbogacić ponadto o szklane witryny z oświetleniem.

Nowoczesna kuchnia w stylu glamour.

Gdzie szukać wyposażenia do kuchni glamour? Ze względu na możliwość personalizacji i bogaty wybór rozwiązań, na uwagę zasługują w szczególności meble kuchenne modułowe.

Jak wykończyć kuchnię w stylu glamour?

Elegancka, stylowa kuchnia w stylu glamour. W kuchni w stylu glamour największą rolę odgrywają detale. Zarówno te mniejsze, jak i nieco większe. Szczególną uwagę poświęćmy elementom, takim jak:

  • Oświetlenie – najpiękniejszy efekt stworzy ono, gdy będzie odbijać się od lśniących, połyskujących powierzchni. Jako oświetlenie główne w kuchni glamour doskonale sprawdzi się stylowy żyrandol. Nie zapomnijmy ponadto o równie wytwornych źródłach światła nad stół pokojowy, wyspę lub barek. Lampy zadbają o klimat, nastrój i wystrój tej przestrzeni!
  • Ściana pomiędzy szafkami – a dokładniej jej wykończenie. Polecamy w tym miejscu mozaikę, szklane panele lub innego rodzaju połyskujące i mieniące się płytki.
  • Blat roboczy – w związku z tym, że styl glamour uwielbia kamienie szlachetne, warto wykorzystać je właśnie w postaci kuchennego blatu. Marmurowy lub granitowy blat jest nie tylko piękny i elegancki, ale i niesamowicie trwały, solidny oraz odporny na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Temperaturę, wodę, czy detergenty.
  • Uchwyty – gdy zdecydowaliśmy się na matowe fronty, w prosty sposób udekorujemy je wyszukanymi uchwytami w kolorze złotym, chromu, platyny, czy połyskującej czerni. Mogą być to zarówno gałki, jak i prostokątne, nowoczesne uchwyty z subtelnymi zdobieniami.
  • Krzesła – jeżeli w naszym wnętrzu znajduje się wyspa kuchenna lub barek, koniecznie wzbogaćmy je o stylowe hokery! Do kuchni glamour będą idealnie pasować modele takie jak: hoker C-122 lub hoker COLIN B H-1.

Hoker COLIN B H-1. Hoker C-122.

Jeżeli nasza kuchnia jest duża i przestronna, pokuśmy się również o odpowiednie dodatki wyeksponowane na blacie. Najlepiej wykonane ze szkła lub połyskującej stali nierdzewnej. Nie powinno być ich jednak zbyt wiele, aby niepotrzebnie nie zastawiać tej przestrzeni. W tej roli doskonale sprawdzą się w szczególności karafki na wodę, ozdobne pojemniki na sypką żywność, stalowe elementy zastawy (cukiernice, mleczniki, misy), czy eleganckie małe AGD!